Mavala Francúzska manikúra

8/13/2017 Unknown 2 Comments

Na upravených a krásne nalakovaných nechtoch si každá z nás naozaj potrpí. Veď naozaj nie je nič horšie ako pohľad na ošúchaný alebo nedajbože olúpaný lak na nechtoch. Ak nepatríte k tým, ktoré si raz za mesiac doprajú čas strávený na manikúre, kde vám vytvoria gélové nechty a pod., tak si ich určite upravujete v pohodlí domova.
Existuje mnoho spôsobov a trendov, podľa ktorých si môžete vaše pazúriky ozdobiť. Medzi ne patrí samozrejme aj klasická francúzska manikúra, ktorá sa hodí na každú príležitosť, a rovnako aj na bežný deň. Tentokrát sa bližšie pozrieme na set, vďaka ktorému si francúzsku manikúru vytvoríte rýchlo a jednoducho, prostredníctvom Mavala Francúzskej manikúry.
Klasická francúzska manikúra spočíva v tom, že špičky nechtov nalakujete nabielo a zvyšok podľa vašich predstáv – najčastejšie však ružovou farbou. Táto francúzska manikúra do spoločnosti Mavala je dostupná v dvoch farebných prevedeniach – Biela a Ružová. Tentokrát sa bližšie pozrieme na biele farebné prevedenie.
Oficiálny popis:
Rafinovaný kontrast pre dokonalý a elegantný vzhľad vašich nechtov. Francúzska manikúra obsahuje lak na nechty č.49 - White, ktorý sa nanáša na voľný okraj nechta za pomoci lepiacich pásikov (súčasť balenia). Lak na nechty č.91 - Reno aplikujte na celý necht. Nakoniec použite Minute Quick-Finsh – prípravok pre rýchle zaschnutie lakov.
Musím povedať, že nie som veľmi zástankyňou francúzskej manikúry. Nie preto, že by sa mi to nepáčilo, avšak moje nechty, respektíve špičky nechtov sú celkom biele, preto mi stačí ak si na nechty nalakujem len ružový lak. Preto som v tomto prípade poňala celý nailart v trošku inom duchu.
Lak na nechty č.49 – White je žiarivo bielý lak, ktorý stačí aplikovať v jednej vrstve. Je pomerne hustý, avšak lakuje sa ním prijateľne. Lak na nechty č.91 – Reno je svetlučký jemne ružový lak, ktorý je oproti bielemu trošku redší a ak chcete z neho dostať viditeľnejšiu ružovú farbu, tak ho musíte aplikovať v 2 vrstvách. Minute Quick-Finish je priesvitný lak, vďaka ktorému vám celý vytvorený nailart rýchlejšie zaschne. A navyše dodá celej manikúre krásny lesk.
Súčasťou celej tejto sady sú aj nálepky na vytvorenie francúzskej manikúry. V balení ich je 42 avšak jeden prúžok môžete použiť aj na viackrát J. Laky samé o sebe dosť rýchlo zasychajú avšak aj vďaka topcoatu si celú manikúru vytvoríte o niečo rýchlejšie. Všetky 3 laky majú priemerne široký štetec, vďaka ktorému sa nechty lakujú pohodlne.
Pri mojom nailarte som postupovala tak, že som si najprv na nechty naniesla 2 vrstvy laku v odtieni Reno, potom som si nalepila pásiky do spodnej cca 1/3 nechtu a naniesla som lak v odtieni White. Celé som to doladila leskom v podaní topcoatu. Celková vytvorená manikúra mi vydržala takmer celý týždeň – avšak výdrž je u každého individuálna a závisí od mnohých ďalších faktoroch. 2 komentáre:

  1. Takýto set by sa mi doma zišiel :) Musím ho mať! :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tieto laky na francúzsku manikúru používam už dlhšie. Žiadne sťažnosti.

    OdpovedaťOdstrániť

Budem veľmi rada, ak po sebe necháte stopu v podobe komentára.